O blogu

Założenie działalności gospodarczej jest dziecinnie proste – można to zrobić przez Internet (chociaż nadal lepiej pójść do okienka w urzędzie). Przepisy prawa obszernie regulują kwestie (a niektórych obszarach może nawet zbyt obszernie) prowadzenie biznesu. Jest jednak pewien obszar, który do tej pory był właściwie pomijany w przepisach. Skutkiem tego pominięcia były problemy prawne, podatkowe a nierzadko i rodzinne dramaty. A mam tu na myśli umożliwienie prowadzenia przedsiębiorstwa po śmierci jego właściciela.

Sytuacja ta uległa jednak zmianie dzięki ustawie o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, uchwalonej 5 lipca 2018 r. Umożliwia ona płynną kontynuację działalności przedsiębiorstwa po śmierci jego właściciela.

I właśnie wyjaśnianiu działania tej ustawy aktualnie poświęcony jest ten blog. Dowiesz się tutaj, jak ustanowić zarząd sukcesyjny, kto może być takim zarządcą, co dzieje się z firmą po śmierci właściciela i jak można dalej ten biznes prowadzić.

Śmierć przedsiębiorcy jest zdarzeniem z całą pewnością wyjątkowym, ale nie musi ona oznaczać końca jego dzieła. Istnieją na szczęście procedury, gdzie poza wiedzą prawniczą przydają się chłodne i analityczne spojrzenie na sytuację oraz jednocześnie empatia i zrozumienie dla spadkobierców.

Komentowanie do tego wpisu jest wyłączone.