#RatujBiznes

#RatujBiznes

Miło mi poinformować, że Kancelaria Sienkiewicz i Zamroch dołączyła do akcji #RatujBiznes. Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią pod nr 609-607-741 lub mailowo radcowie@radcowie.biz.

W czasach pandemii koronawirusa 2019-nCoV i wygaszania światowej gospodarki polscy przedsiębiorcy jako jedni z pierwszych w Europie zaczęli odczuwać skutki gospodarcze tej nadzwyczajnej sytuacji.  Aby pomóc przedsiębiorcom w tym ciężkim okresie potrzebne są szybkie i realne działania. Z tego względu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców rozpoczyna akcję #RatujBiznes.

#RatujBiznes to akcja informacyjno-organizacyjna, w której Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców informuje przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach w zakresie zwrócenia się o pomoc, wsparcie, ulgę lub zwolnienie w sytuacji różnorakich należności publicznoprawnych. Jednocześnie, na stronie akcji #RatujBiznes, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców udostępnia listę kancelarii prawnych i podatkowych, które nieodpłatnie (pro publico bono) pomogą mikro, małym i średnim przedsiębiorcom przygotować i złożyć odpowiednie wnioski. Na stronie akcji przedsiębiorcy mogą odnaleźć listę wniosków (dotyczących głównie należności ZUS i US), które są potencjalnie możliwe przez nich do zastosowania.

Webinar „Pracodawca a tarcza antykryzysowa”

Przy okazji chciałabym przypomnieć, że już jutro odbędzie się nieodpłatny webinar organizowany przez Kancelarię we współpracy z Izbą Przemysło-Handlową w Toruniu na temat „Pracodawca a tarcza antykryzysowa”.

Webinar poprowadzą radca prawny Karol Sienkiewicz oraz radca prawny Agata Kicińska.

Agenda:

  1. Jakie rozwiązania tarcza antykryzysowa przewiduje dla pracodawców?
  2. Porozumienie o stosowaniu mniej korzystnych warunków zatrudnienia.
  3. Świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy – przestój ekonomiczny i obniżenie wymiaru etatu.
  4. Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń.
  5. Zwolnienie ze składek ZUS.
  6. Świadczenie postojowe dla zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych i samozatrudnionych.
  7. Zmiany w badaniach lekarskich pracownika.

Obowiązują zapisy.

edyta-stark
Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.