Pierwsze bezpłatne zgłoszenie do Repozytorium Dokumentów Finansowych w 2019 r.

Edyta Stark        05 kwietnia 2019        2 komentarze

Złożyliśmy już pierwsze w tym roku zgłoszenie do Repozytorium Dokumentów Finansowych, o czym w gościnnym wpisie opowie moja koleżanka z Kancelarii, Oliwia Radlak.

Pierwsze bezpłatne zgłoszenie do RDF w 2019 r. przebiegło bardzo pomyślnie. Wczoraj wraz z mecenasem Karolem Sienkiewiczem dokonaliśmy zgłoszenia wzmianki o braku obowiązku sporządzania i złożenia rocznego sprawozdania finansowego. Cała procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę ekrs.ms.gov.pl, wybrać zakładkę bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych i zalogować się na swoje konto. W celu dokonania zgłoszenia należy postępować zgodnie z krokami opisanymi w systemie – wypełnić zgłoszenie, załączyć wymagane dokumenty, podpisać i wysłać. Wszystko zajmuje maksymalnie 10 minut, system działa szybko i sprawnie, a powiadomienie o dokonaniu zgłoszenia pojawia się po 5 minutach. Również w tym czasie wzmianki pojawiają się w Rejestrze przedsiębiorców.

Po 5 minutach od dokonania zgłoszenia otrzymaliśmy następujący komunikat:

W związku ze zgłoszeniem o identyfikatorze 000000 z dnia 04-04-2019 dotyczącym podmiotu o nr KRS zamieszczono w dziale III rejestru przedsiębiorców KRS wzmianki o złożeniu dokumentów do Repozytorium Dokumentów Finansowych.

Pamiętajcie, że zgłoszenia do RDF nie musicie dokonywać sami. Od 1 kwietnia 2019 r. możemy zrobić to za Was. System został już przystosowany do tego, aby zgłoszeń dokonywali profesjonalni pełnomocnicy. Oszczędzi to czas i nerwy przedsiębiorców.

A w Rejestrze przedsiębiorców wygląda to jak dotychczas:

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marta Kwiecień 9, 2019 o 12:57

Pani Mecenas,
Czy sprawozdanie, o którym mowa w artykule, było składane przez pełnomocnika? Jeśli tak, to w jakiej formie dodano do RDF dokument pełnomocnictwa. Zastanawiam się, czy wystarczający byłby skan papierowego dokumentu, dodatkowo opatrzony podpisem kwalifikowanym/profilem zaufanym pełnomocnika.
Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedz

Karol Sienkiewicz Kwiecień 11, 2019 o 14:30

Marta, tu jest to wyjaśnione, nie trzeba żadnego pełnomocnictwa. https://konstytucjabiznesu.biz/radca-prawny-zlozy-sprawozdanie-finansowe-spolki/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: