Pierwsze bezpłatne zgłoszenie do Repozytorium Dokumentów Finansowych w 2019 r.

Złożyliśmy już pierwsze w tym roku zgłoszenie do Repozytorium Dokumentów Finansowych, o czym w gościnnym wpisie opowie moja koleżanka z Kancelarii, Oliwia Radlak.

Pierwsze bezpłatne zgłoszenie do RDF w 2019 r. przebiegło bardzo pomyślnie. Wczoraj wraz z mecenasem Karolem Sienkiewiczem dokonaliśmy zgłoszenia wzmianki o braku obowiązku sporządzania i złożenia rocznego sprawozdania finansowego. Cała procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę ekrs.ms.gov.pl, wybrać zakładkę bezpłatne zgłaszanie dokumentów finansowych i zalogować się na swoje konto. W celu dokonania zgłoszenia należy postępować zgodnie z krokami opisanymi w systemie – wypełnić zgłoszenie, załączyć wymagane dokumenty, podpisać i wysłać. Wszystko zajmuje maksymalnie 10 minut, system działa szybko i sprawnie, a powiadomienie o dokonaniu zgłoszenia pojawia się po 5 minutach. Również w tym czasie wzmianki pojawiają się w Rejestrze przedsiębiorców.

Po 5 minutach od dokonania zgłoszenia otrzymaliśmy następujący komunikat:

W związku ze zgłoszeniem o identyfikatorze 000000 z dnia 04-04-2019 dotyczącym podmiotu o nr KRS zamieszczono w dziale III rejestru przedsiębiorców KRS wzmianki o złożeniu dokumentów do Repozytorium Dokumentów Finansowych.

Pamiętajcie, że zgłoszenia do RDF nie musicie dokonywać sami. Od 1 kwietnia 2019 r. możemy zrobić to za Was. System został już przystosowany do tego, aby zgłoszeń dokonywali profesjonalni pełnomocnicy. Oszczędzi to czas i nerwy przedsiębiorców.

A w Rejestrze przedsiębiorców wygląda to jak dotychczas:

edyta-stark
Podobne artykuły

2 Komentarze do tego wpisu post

  1. Marta pisze:

    Pani Mecenas,
    Czy sprawozdanie, o którym mowa w artykule, było składane przez pełnomocnika? Jeśli tak, to w jakiej formie dodano do RDF dokument pełnomocnictwa. Zastanawiam się, czy wystarczający byłby skan papierowego dokumentu, dodatkowo opatrzony podpisem kwalifikowanym/profilem zaufanym pełnomocnika.
    Z góry dziękuję za pomoc

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.