Monthly Archives

Marzec 2019

Już niedługo, bo 15 kwietnia ma premierę pierwszy odcinek ostatniej serialu Gry o Tron, w którym rozstrzygną się m.in. losy rodu Starków z Winterfell, do których czuję spory sentyment. Tak się składa, że nadszedł też czas, aby ten blog zyskał innego autora – od dzisiaj zastąpię mec. Karola Sienkiewicza w tej roli (zainteresowanych odsyłam do zakładki o mnie). Zapewne zgrabniej wyszłoby, gdyby zmiana ta nastąpiła zimą, jednak osobiście znacznie bardziej wolę wiosnę, a więc pora dla mnie jest w sam raz 😉 Zmianie ulegnie też tematyka tego bloga; wpisy dotyczyć

Oczywiście numer PESEL widniejący w tytule dotyczy członków Zarządu, którzy zgodnie z ustawą o rachunkowości zapewniają sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego oraz zobowiązani są do jego podpisania i złożenia w Rejestrze. W ostatnim czasie zadajecie nam bardzo dużo pytań dotyczących Spółek, które w Zarządzie mają wyłącznie cudzoziemców. Co więcej, są to cudzoziemcy, którzy nie posiadają numeru PESEL. Czy takie osoby mają konieczność uzyskania numeru PESEL dla celów podpisania i złożenia sprawozdania finansowego? Odpowiedź brzmi: nie ma wymogu uzyskania numeru PESEL dla celów wskazanych powyżej. Jak podpisać sprawozdanie finansowe? Cudzoziemcy, którzy nie

Zapraszam do subskrypcji bloga


Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.