Składanie sprawozdań za 2017 r. do KRS – pierwsze podsumowanie

Karol Sienkiewicz        14 sierpnia 2018        Komentarze (0)

Zapewne otrzymaliście już – albo niebawem otrzymacie – postanowienia w sprawie złożenia do KRS sprawozdań i innych dokumentów za rok 2017 za pośrednictwem portalu S24. Ja dzisiaj rano otrzymałem trzydzieste pozytywne postanowienie. To dobra okazja do krótkiego podsumowania.

Po pierwsze zgodnie z tym co twierdziłem, dla sądu nie ma znaczenia to, czy zarząd posiada numer PESEL czy też go nie posiada. Sądy uwzględniają wnioski także w „polskich” spółkach. Nie ma znaczenia także okres, którego dotyczy sprawozdanie – te same zasady dotyczą roku 2017 i lat poprzednich (składałem przez S24 wnioski za lata 2015 i 2016). I dotyczy to także spółek akcyjnych.

Po drugie nie ma potrzeby podejmowania próby wpisania osobistego do RDF i wykazywania bezskuteczności tej próby.

Po trzecie zaś wnioski uwzględniają także sądy do tej pory posądzane o brak przychylności dla trybu S24.

Nie oznacza to, że do tej pory otrzymałem same pozytywne decyzje. Przeciwnie, w jednym przypadku – Kraków Śródmieście – decyzja była odmowna, a to z tego powodu, że… załączonych dokumentów nie można otworzyć.

Bardzo się zdziwiłem, ponieważ w żadnym innym przypadku taki problem nie wystąpił. Żaden inny sąd nie miał z tym kłopotu.

W tej sytuacji były dwa wyjścia – zaskarżyć albo złożyć wniosek ponownie. Wybraliśmy to, co prostsze, czyli ponowny wniosek. Oczywiście został on złożony w terminie 7 dni od otrzymania zwrotu, zatem termin liczy się od pierwszego złożenia. Pisałem już o tym:

Zwrot wniosku o wpis sprawozdania finansowego

W sumie zatem po początkowej i niepotrzebnej panice okazało się, że można złożyć przez S24 sprawozdania w każdej spółce. Zobaczymy jednak, co będzie za rok…

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: