Złożenie sprawozdań finansowych do KRS w Warszawie

Karol Sienkiewicz        10 lipca 2018        Komentarze (0)

Z emaili, jakie otrzymuję, licznych telefonów oraz komentarzy wynika, że Sądy Rejonowe, a konkretnie Wydziały Rejestrowe w stołecznych Sądach mają inną niż wszyscy praktykę.

No cóż, każdy Sąd ma swoją praktykę, trudno mi powiedzieć na czym polegają problemy niektórych Czytelników z KRS w Warszawie (nie znam spraw czy treści wniosków). Co do zasady nie chciało mi się jednak wierzyć, żeby akurat w Warszawie miało być inaczej niż w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku czy Poznaniu. W właśnie postanowienia dotyczące przyjęcia sprawozdań za  rok 2017 r. w tych miastach niedawno pokazywałem. To wszystko (oraz wiele innych) były postanowienia doręczone mi elektronicznie, do odczytania kluczem kwalifikowanym.

Sprawozdania finansowe złożone szybko i sprawnie

I sądziłem, że podobnie będzie w Warszawie. Jednak życie zweryfikowało moje poglądy. No cóż, nie po raz pierwszy. Dzisiaj bowiem otrzymałem postanowienie z warszawskiego KRS. I rzeczywiście jest ono inne niż dotychczasowe, ponieważ po raz pierwszy otrzymałem je w tradycyjnej, papierowej formie, doręczone przez Pocztę Polską, a nie jak dotychczas elektronicznie.

W tej sprawie wniosek był złożony 5 czerwca, postanowienie wydane już 14 czerwca (jak na Stolicę to dobre tempo), jednak doręczone dopiero dzisiaj, 10 lipca 2018 r.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: