Konstytucja biznesu – polecam nowy serwis prawny Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch

Karolina Rokicka-Murszewska        07 lutego 2018        2 komentarze

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku!

Jestem właśnie w Poznaniu, gdzie czekam na rozprawę jednego z naszych klientów. Przyjechałam trochę za wcześnie i postanowiłam wykorzystać wolną chwilę, aby zakomunikować Ci jeden z naszych ważniejszych kancelaryjnych newsów.

Z przyjemnością informuję Cię więc, że Kancelaria Sienkiewicz i Zamroch uruchomiła nowy serwis prawny!!

Logo serwisu "Konstytucja biznesu"

Konstytucja biznesu to pięciopak ustaw z dnia 26 stycznia 2018 r.:

W naszym serwisie komentujemy przede wszystkim nowe rozwiązania prawne, które wprowadza Konstytucja biznesu – np. ulgę dla przedsiębiorców na start:

Ulga na start – kiedy przedsiębiorca nie zapłaci składek ZUS?

czy działalność nieewidencjonowaną:

Działalność nieewidencjonowana w Prawie przedsiębiorców

Zachęcam Cię do lektury, zwłaszcza, że w Konstytucji biznesu nie brakuje rozwiązań dotyczących “zakończenia działalności”, czyli tematu, którym zajmuję się również na tym blogu.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jolanta Luty 9, 2018 o 23:37

Cieszą ułatwienia “zusowskie” dla nowych przedsiebiorców jednak to chyba za mało aby znacząco ułatwić młodym ludziom start w działalności biznesowej.

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Luty 12, 2018 o 06:40

@Jolanta, oczywiście, że to może być niewystarczające, ale zdecydowanie powinno zachęcić młodych ludzi.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: