Są! Nowe wzory formularzy wniosków do KRS już dostępne

Karolina Rokicka-Murszewska        06 lipca 2017        4 komentarze

Podczas, gdy ja odpoczywałam nad morzem, w Smołdzińskim Lesie, gdzie się wychowałam i do którego wciąż wracam z sentymentem (Słowiński Park Narodowy, puste plaże i czyste, świeże powietrze – potrzeba lepszej zachęty? 🙂 ), Minister Sprawiedliwości nie próżnował.

W Dzienniku Ustaw z 2017 r., pod pozycją 1288 ukazało się rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 czerwca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów urzędowych formularzy wniosków o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz sposobu i miejsca ich udostępniania. Rozporządzenie weszło w życie 1 lipca 2017 r.

Zmiany we wzorach polegają przede wszystkim na dodaniu kwestii dotyczących bycia (bądź nie) cudzoziemcem przez podmiot składający wniosek do KRS. Wszystko to wyjaśniałam dokładnie w tym wpisie:

Uwaga spółki-cudzoziemcy! Nowe oświadczenia w formularzach KRS od 1 czerwca 2017 r.

Wszystkie aktualne wzory formularzy w formacie .pdf oraz .rtf znajdziesz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.


Masz wątpliwości, jak prawidłowo wypełnić nowy formularz KRS-Z3? A może zastanawiasz się, czy spółka, której członkiem zarządu jesteś, jest cudzoziemcem w rozumieniu przepisów ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców?

Skontaktuj się ze mną! Rozwiążemy Twój problem!

Pozdrawiam
KRM

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Agata Kicińska Lipiec 6, 2017 o 14:34

Szkoda, że nadal nie udało się Ministerstwu stworzyć tych formularzy w formacie docx lub chociaż doc zamiast rtf 😉

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Lipiec 6, 2017 o 14:36

@Agata, ja się cieszę, że nie muszę .pdf ręcznie wypełniać 😀

Odpowiedz

M.M Lipiec 10, 2017 o 21:36

Komedii Z formularzami ciąg dalszy 🙂

Jak celnie zauważył mój wydziałowy kolega, teraz, gdy już weszły formularze (chcąc traktować przepisy poważnie), jeśli ktoś złoży oświadczenie na oddzielnej kartce to… powinno się zrobić zwrot wniosku. Na niewłaściwe wypełnienie formularza, a dokładniej na niezłożenie go na URZĘDOWYM formularzu.
Właściwie tylko temu, że jednak orzecznicy w większości kierują się rozsądkiem zawdzięczamy to, że pod sądami rejestrowymi nie zwaliły się jeszcze rozwrzeszczane tłumy z widłami i pochodniami.

W większości, bo zapewne niejeden interesant sklnie sąd dowiedziawszy się, że teraz kartki nie wystarczą.

W każdym razie teraz, w razie braku oświadczenia i w formularzu i na kartce nawet rozsądnego orzekającego konsekwencją będzie nie wezwanie, ale zwrot wniosku.

Wciąż jednak nie da się zamieścić oświadczeń we wnioskach o wpis składanych elektronicznie. Co jest głupotą podwójną, gdyż w 99.99% spółki tak założone lądują na biurku referendarza do sprawdzenia w godziny po zawarciu umowy. Podważamy ich sens jako wniosków błyskawicznych, w zamian narażamy sąd na śmieszność zmuszając do pytania Pana Muhammada Islama legitymującego się paszportem saudyjskim czy spółka, którą założył 15 minut temu jest cudzoziemcem i czy ma już nieruchomość. Albo pytać o to samo panią Annę Nowak, która przecież teoretycznie mogła wejść w porozumienie z MICROSOFT CORPORATION, przez co powstała pół godziny temu spółka stała się kontrolowaną, a więc cudzoziemcem.
A na końcu całej tej zabawy i tak wystarczy skłamać, że się nie ma nieruchomości, aby obejść całe to “uszczelnienie”.

P.S. Bardzo interesujące ciekawostki w poprzednim poście. Różnica między DOŁĄCZENIEM a ZAMIESZCZENIEM we wniosku oświadczenia dodatkowo pokazuje, jak słaba jest ta nowelizacja.

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Lipiec 10, 2017 o 22:29

Szkoda, że nie można kliknąć “lubię to” pod komentarzem… Muszę chyba poprosić o dodatkowe funkcje na blogu 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: