Urodziny – moje i bloga, czyli czas podsumowań

Karolina Rokicka-Murszewska        01 czerwca 2017        4 komentarze

Mój blog zaczęłam prowadzić dokładnie 2 lata temu, tuż po swoim 28-mych urodzinach… Nie musze więc wspominać, ile lat skończyłam w tym roku, bo od razu wiadomo po zdjęciu 🙂 tort był pyszny 🙂

Jutro upłyną dokładnie 2 lata od opublikowania pierwszego wpisu, a był to wpis dotyczący – wtedy nowych – przepisów o upadłości konsumenckiej.

Przepisy o upadłości konsumenckiej korzystniejsze dla zadłużonych

Przez ten czas blog dorobił się wiernych czytelników, którzy go subskrybują, wracają i czytają wpisy. Jakie najczęściej?

Miejsce 3 i Nagroda Publiczności

Brązowy medal przypadł wpisowi dotyczącemu wygaszenia Rejestru Handlowego B, poprzednika Krajowego Rejestru Sądowego. Dłuuugo ustawodawca zwlekał z ostatecznym rozliczeniem się z RHB, a jak już to zrobił, to regulacja okazała się dość nieudolnie skonstruowana, o czym świadczą Wasze komentarze i pytania na blogu w liczbie blisko 60 – za komentarze właśnie wpis dostaje Nagrodę Publiczności 😀

Rejestr Handlowy B – co po 1 stycznia 2016 r.?

Miejsce 2 na podium – srebro!

Na drugim miejscu znajduje się wpis o tzw. “martwych podmiotach“, czyli spółkach-widmach, figurujących w rejestrze, ale de facto nie funkcjonujących. Pisałam o nich zresztą dość często na blogu, bo i temat jest wciąż “na czasie”. Postępowań o rozwiązanie podmiotu bez likwidacji jest wszczynanych coraz więcej.

Rozwiązanie i wykreślenie z KRS tzw. „martwych podmiotów”

I wreszcie złoty medal!

Fenomen tego wpisu zastanawia mnie do dnia dzisiejszego, bo stowarzyszenia jedynie “zahaczają” o główną tematykę bloga. Myślę, że ogromnie przyczynili się do popularności wpisu członkowie różnych forów dla stowarzyszeń, gdzie (podobno) wpis jest chętnie cytowany i przytaczany wraz z odnośnikiem. Zmiany w prawie o stowarzyszeniach funkcjonują już od blisko roku (kilka przepisów zaś od 1.01.2017 r. – np. zmiany w stowarzyszeniach zwykłych), a wpis ciągle jest chętnie “widywany”. Ma 6 razy lepszą oglądalność niż zakładka “O mnie”, która podobno, co do zasady, jest “topową” stroną na blogu 🙂

Zmiany w prawie o stowarzyszeniach od maja 2016 r.

Z tego miejsca – OGROMNIE DZIĘKUJĘ! 🙂

Wszystkim razem i każdemu czytelnikowi z osobna!

A teraz chciałabym, żebyś spojrzał na kilka mniej popularnych wpisów, które – moim zdaniem – są warte uwagi, a być może Ci umknęły:

  • Case study na Walentynki, ale sprawa absolutnie nieromantyczna 🙂 przyda się i sparowanemu, i samotnemu wspólnikowi spółki:

Likwidacja spółki, Zgromadzenie Wspólników i Walentynki (nieco spóźnione)

  • Ile i jak zapłacić likwidatorowi spółki, aby było to zgodne z regulacjami ustawy tzw. “kominowej”?

Wynagrodzenie likwidatora spółki w nowej ustawie kominowej

  • Komu składa oświadczenie o rezygnacji likwidator w sp. z o.o.? Odpowiedź w poniższym wpisie 🙂

Likwidator w spółce z o.o. – kolejne orzeczenie Sądu Najwyższego

Zachęcam się do lektury tych wpisów, ale też do subskrybowania bloga! Wystarczy, że wpiszesz swój e-mail w odpowiednią rubryczkę po lewej stronie bloga.

O, mniej więcej tam u góry 😉 a ja obiecuję Ci dostarczać dawkę nowych informacji dotyczących likwidacji spółek i nie tylko 🙂

 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Monika Czerwiec 1, 2017 o 13:49

Pani Mecenas, gratuluję świetnego bloga! Najlepsze życzenia około urodzinowe 🙂

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Czerwiec 1, 2017 o 13:50

Dziekuje bardzo Pani Mecenas ☺️☺️ serdeczne pozdrowienia z Torunia!!

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 1, 2017 o 21:24

Również gratuluję i z okazji urodzin i wytrwałości w prowadzeniu bloga. Super regularność wpisów. Wiem, jakie to trudne, więc tym bardziej podziwiam.

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Czerwiec 1, 2017 o 21:33

Bardzo dziękuję Pani Katarzyno! 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: