Szykuje się rewolucja w prawie przedsiębiorców

Karolina Rokicka-Murszewska        18 marca 2017        Komentarze (0)

Ministerstwo Rozwoju na jesień tego roku szykuje nam prawdziwą rewolucję w regulacjach dotyczących zakładania, prowadzenia i likwidacji działalności gospodarczej. Wejdzie w życie szereg ustaw stanowiących część tzw. Konstytucji Biznesu. Dotychczas były to pewne założenia, jak te poniżej wskazane.

Obecnie jednak założenia nabrały baaardzo konkretnego kształtu w postaci projektów ustaw. Jakie to ustawy?

Warto zacząć “od końca”, a więc od projektu z dnia 27 lutego 2017 r., dotyczącego ustawy – Przepisy wprowadzające Prawo przedsiębiorców oraz niektóre inne ustawy z pakietu “Konstytucji Biznesu”.

Ustawa ta zmienić ma blisko 180 innych ustaw i określić dzień wejścia w życie 4 najważniejszych:

  1. ustawy Prawo przedsiębiorców; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.
  2. ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.
  3. ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.
  4. ustawy o Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzeczniku Przedsiębiorców; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.

Według ustawy – Przepisy wprowadzające… ustawy 1-3 mają wejść w życie 1 września 2017 r., zaś ostatnia (4) – w dniu 1 stycznia 2018 r.

Czeka nas sporo zmian, które na pewno będą przedmiotem niejednego wpisu na blogu. Zmiany dotkną też kwestie wykreślania z CEIDG, o których była już tutaj mowa:

Krótka historia o wykreślaniu (z CEIDG)

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: