Wierzycielu! Twoje roszczenia niedługo wygasną…

Karolina Rokicka-Murszewska        24 października 2016        Komentarze (0)

… o ile posiadasz je wobec podmiotu, który do dnia 31 grudnia 2015 r. nie przerejestrował się z Rejestru Handlowego B do Krajowego Rejestru Sądowego:

Rejestr Handlowy B – co po 1 stycznia 2016 r.?

Podmioty, które nie złożyły wniosku o wpis do KRS, uznano za wykreślone z rejestru z dniem 1.01.2016 r. Ich mienie nabył nieodpłatnie z mocy prawa Skarb Państwa, który ponosi również odpowiedzialność z nabytego mienia za zobowiązania podmiotów uznanych za wykreślone.

Roszczenia wierzycieli podmiotów uznanych za wykreślone wygasną, jeśli nie będą dochodzone przeciwko Skarbowi Państwa do 1.01.2017 r.

Jeśli dysponujesz natomiast tytułem egzekucyjnym przeciwko podmiotowi uznanemu za wykreślony z rejestru, koniecznie złóż wniosek o wszczęcie egzekucji! Na to również masz czasu do 1.01.2017 r. Oczywiście, wcześniej powinieneś uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko Skarbowi Państwa. Jak uzyskać klauzulę, przeczytaj w poradniku Karola Sienkiewicza: Wzór wniosku o nadanie klauzuli wykonalności.

Krótkie terminy mają nakłonić Cię do szybszego dochodzenia Twoich praw. A faktycznie – czas leci nieubłaganie! Jeszcze niedawno wydawało mi się, że oglądałam fajerwerki noworoczne, a tu znowu trzeba się zastanowić, gdzie spędzić sylwestra 🙂

prague-1361374_1920

Źródło: pixabay.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: