Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale…

Karolina Rokicka-Murszewska        12 maja 2016        2 komentarze

Dotychczasowe moje blogowe rozważania dotyczące wykreślania tzw. martwych podmiotów na podstawie art. 25a ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym miały wymiar raczej teoretyczny. Znajdziesz je tutaj:

Rozwiązanie i wykreślenie z KRS tzw. „martwych podmiotów”

„Martwe podmioty” i ich wykreślenie z KRS – interpelacja poselską i odpowiedź Ministerstwa

„Martwe” podmioty i ich wykreślenie z KRS – historii ciąg dalszy

Dzisiaj po raz pierwszy mogę Ci zaprezentować fragment z uzasadnienia postanowienia Sądu Rejonowego w Toruniu, który dotyczył wniosku o rozwiązanie spółki i przeprowadzenie jej likwidacji. Wniosek, złożony przez kuratora Spółki, został oddalony, niemniej Sąd uznał, że w związku z wydaniem postanowienia o odstąpieniu od postępowania przymuszającego, zasadne jest wszczęcie postępowania z urzędu w przedmiocie rozwiązania Spółki na podstawie art. 25a ust. 1 pkt 3 ustawy o KRS.

postanowienie

Czy to pierwsza jaskółka zmian? Zobaczymy 🙂

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Michał Grabiec Maj 12, 2016 o 14:53

Jako nieuleczalnego fana science-fiction urzeka mnie określenie “spółki zombie”. Słyszałem, że stosuje się taką nomenklaturę dla mało aktywnych gospodarczo podmiotów:)

Odpowiedz

Karolina Rokicka Maj 12, 2016 o 14:54

@Michał, nie słyszałam tego! Świetne określenie!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mogła odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: