Urodziny – moje i bloga, czyli czas podsumowań

Karolina Rokicka-Murszewska        01 czerwca 2017        4 komentarze

Mój blog zaczęłam prowadzić dokładnie 2 lata temu, tuż po swoim 28-mych urodzinach… Nie musze więc wspominać, ile lat skończyłam w tym roku, bo od razu wiadomo po zdjęciu 🙂 tort był pyszny 🙂

Jutro upłyną dokładnie 2 lata od opublikowania pierwszego wpisu, a był to wpis dotyczący – wtedy nowych – przepisów o upadłości konsumenckiej.

Przepisy o upadłości konsumenckiej korzystniejsze dla zadłużonych

Przez ten czas blog dorobił się wiernych czytelników, którzy go subskrybują, wracają i czytają wpisy. Jakie najczęściej?

Miejsce 3 i Nagroda Publiczności

Brązowy medal przypadł wpisowi dotyczącemu wygaszenia Rejestru Handlowego B, poprzednika Krajowego Rejestru Sądowego. Dłuuugo ustawodawca zwlekał z ostatecznym rozliczeniem się z RHB, a jak już to zrobił, to regulacja okazała się dość nieudolnie skonstruowana, o czym świadczą Wasze komentarze i pytania na blogu w liczbie blisko 60 – za komentarze właśnie wpis dostaje Nagrodę Publiczności 😀

Rejestr Handlowy B – co po 1 stycznia 2016 r.?

Miejsce 2 na podium – srebro!

Na drugim miejscu znajduje się wpis o tzw. „martwych podmiotach„, czyli spółkach-widmach, figurujących w rejestrze, ale de facto nie funkcjonujących. Pisałam o nich zresztą dość często na blogu, bo i temat jest wciąż „na czasie”. Postępowań o rozwiązanie podmiotu bez likwidacji jest wszczynanych coraz więcej.

Rozwiązanie i wykreślenie z KRS tzw. „martwych podmiotów”

I wreszcie złoty medal!

Fenomen tego wpisu zastanawia mnie do dnia dzisiejszego, bo stowarzyszenia jedynie „zahaczają” o główną tematykę bloga. Myślę, że ogromnie przyczynili się do popularności wpisu członkowie różnych forów dla stowarzyszeń, gdzie (podobno) wpis jest chętnie cytowany i przytaczany wraz z odnośnikiem. Zmiany w prawie o stowarzyszeniach funkcjonują już od blisko roku (kilka przepisów zaś od 1.01.2017 r. – np. zmiany w stowarzyszeniach zwykłych), a wpis ciągle jest chętnie „widywany”. Ma 6 razy lepszą oglądalność niż zakładka „O mnie”, która podobno, co do zasady, jest „topową” stroną na blogu 🙂

Zmiany w prawie o stowarzyszeniach od maja 2016 r.

Z tego miejsca – OGROMNIE DZIĘKUJĘ! 🙂

Wszystkim razem i każdemu czytelnikowi z osobna!

A teraz chciałabym, żebyś spojrzał na kilka mniej popularnych wpisów, które – moim zdaniem – są warte uwagi, a być może Ci umknęły:

  • Case study na Walentynki, ale sprawa absolutnie nieromantyczna 🙂 przyda się i sparowanemu, i samotnemu wspólnikowi spółki:

Likwidacja spółki, Zgromadzenie Wspólników i Walentynki (nieco spóźnione)

  • Ile i jak zapłacić likwidatorowi spółki, aby było to zgodne z regulacjami ustawy tzw. „kominowej”?

Wynagrodzenie likwidatora spółki w nowej ustawie kominowej

  • Komu składa oświadczenie o rezygnacji likwidator w sp. z o.o.? Odpowiedź w poniższym wpisie 🙂

Likwidator w spółce z o.o. – kolejne orzeczenie Sądu Najwyższego

Zachęcam się do lektury tych wpisów, ale też do subskrybowania bloga! Wystarczy, że wpiszesz swój e-mail w odpowiednią rubryczkę po lewej stronie bloga.

O, mniej więcej tam u góry 😉 a ja obiecuję Ci dostarczać dawkę nowych informacji dotyczących likwidacji spółek i nie tylko 🙂

 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Monika Czerwiec 1, 2017 o 13:49

Pani Mecenas, gratuluję świetnego bloga! Najlepsze życzenia około urodzinowe 🙂

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Czerwiec 1, 2017 o 13:50

Dziekuje bardzo Pani Mecenas ☺️☺️ serdeczne pozdrowienia z Torunia!!

Odpowiedz

Katarzyna Czerwiec 1, 2017 o 21:24

Również gratuluję i z okazji urodzin i wytrwałości w prowadzeniu bloga. Super regularność wpisów. Wiem, jakie to trudne, więc tym bardziej podziwiam.

Odpowiedz

Karolina Rokicka-Murszewska Czerwiec 1, 2017 o 21:33

Bardzo dziękuję Pani Katarzyno! 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: