Szykuje się rewolucja w prawie przedsiębiorców

Karolina Rokicka-Murszewska        18 marca 2017        Komentarze (0)

Ministerstwo Rozwoju na jesień tego roku szykuje nam prawdziwą rewolucję w regulacjach dotyczących zakładania, prowadzenia i likwidacji działalności gospodarczej. Wejdzie w życie szereg ustaw stanowiących część tzw. Konstytucji Biznesu. Dotychczas były to pewne założenia, jak te poniżej wskazane.

Obecnie jednak założenia nabrały baaardzo konkretnego kształtu w postaci projektów ustaw. Jakie to ustawy?

Warto zacząć „od końca”, a więc od projektu z dnia 27 lutego 2017 r., dotyczącego ustawy – Przepisy wprowadzające Prawo przedsiębiorców oraz niektóre inne ustawy z pakietu „Konstytucji Biznesu”.

Ustawa ta zmienić ma blisko 180 innych ustaw i określić dzień wejścia w życie 4 najważniejszych:

  1. ustawy Prawo przedsiębiorców; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.
  2. ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.
  3. ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.
  4. ustawy o Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz Rzeczniku Przedsiębiorców; projekt z dnia 10 lutego 2017 r.

Według ustawy – Przepisy wprowadzające… ustawy 1-3 mają wejść w życie 1 września 2017 r., zaś ostatnia (4) – w dniu 1 stycznia 2018 r.

Czeka nas sporo zmian, które na pewno będą przedmiotem niejednego wpisu na blogu. Zmiany dotkną też kwestie wykreślania z CEIDG, o których była już tutaj mowa:

Krótka historia o wykreślaniu (z CEIDG)

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: