Wierzycielu! Twoje roszczenia niedługo wygasną…

Karolina Rokicka-Murszewska        24 października 2016        Komentarze (0)

… o ile posiadasz je wobec podmiotu, który do dnia 31 grudnia 2015 r. nie przerejestrował się z Rejestru Handlowego B do Krajowego Rejestru Sądowego:

Rejestr Handlowy B – co po 1 stycznia 2016 r.?

Podmioty, które nie złożyły wniosku o wpis do KRS, uznano za wykreślone z rejestru z dniem 1.01.2016 r. Ich mienie nabył nieodpłatnie z mocy prawa Skarb Państwa, który ponosi również odpowiedzialność z nabytego mienia za zobowiązania podmiotów uznanych za wykreślone.

Roszczenia wierzycieli podmiotów uznanych za wykreślone wygasną, jeśli nie będą dochodzone przeciwko Skarbowi Państwa do 1.01.2017 r.

Jeśli dysponujesz natomiast tytułem egzekucyjnym przeciwko podmiotowi uznanemu za wykreślony z rejestru, koniecznie złóż wniosek o wszczęcie egzekucji! Na to również masz czasu do 1.01.2017 r. Oczywiście, wcześniej powinieneś uzyskać klauzulę wykonalności przeciwko Skarbowi Państwa. Jak uzyskać klauzulę, przeczytaj w poradniku Karola Sienkiewicza: Wzór wniosku o nadanie klauzuli wykonalności.

Krótkie terminy mają nakłonić Cię do szybszego dochodzenia Twoich praw. A faktycznie – czas leci nieubłaganie! Jeszcze niedawno wydawało mi się, że oglądałam fajerwerki noworoczne, a tu znowu trzeba się zastanowić, gdzie spędzić sylwestra 🙂

prague-1361374_1920

Źródło: pixabay.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: